Zajímavosti

Už jste na to přišli?

17. prosince 2011 v 17:19 | Dark Knight
Spousta blogů má blog v češtině. No a je taky možnost blog si přepnout do AJ. A tady je menší objev. Nevím jestli jste na to už přišli.
Český blog si může bloger jednoduše přepnout do Aj bez pomoci administrace a přihlášení. Tak třeba na tomto blogu.

ČESKÁ STRÁNKA (TA NORMÁLNÍ)

http://darkknight.blog.cz


ANGLICKÁ STRÁNKA (POZMĚNĚNÁ)

http://darkknight.blog.cz/en

Bohužel naopak to není. No napište do komentáře jestli jste o tom věděli. No tak to je pro zatím.

Můj žebříček na TT: Druhý svět

23. října 2011 v 19:59 | Dark Knight
Z názvu asi je znád, že jsem se rozhodl napsat sem pár článků které si zaslouží pozornost. Myslím, že tohle budu dělat každé TT pokud na to budu mít čas. Je to krátký seznam míma očima, takže je jasné, že se všem výběr líbit nebude. Nic méně docela mě zaujal článek od J., který se nazývá Já a mé druhé já, mě tedy docela zaujal. Dále jsem se zastavil u wilhellmin která na svém blogu vyvolávala duchy o pomoc i s návodem. Článek se nazývá O duševních průvodcích a jak s nimi komunikovat. Dále jsem přistál na blogu Bublushky, která napsala teorii o další světech. Podívejte se sami na její článek. A do pětice všeho dobrého jsem našel článek od Tara Dorizp, která nám vysvětluje co je to druhý svět. Vysvětlení naleznete ZDE.

No doufám, že se vám můj první soukromý výběr líbil a nesklamal.
PS: I přez zmatek v TT jste nakonec napsali hodně článků, včetně mého Každý má svůj druhý svět.... To je menší zajímavost xD

Zítra 21.10. bude konec světa :D

20. října 2011 v 16:09 | Dark Knight
Představte si, že tn.cz před 45 minutama zveřejnila článek, že zítra bude konec světa. Článek nazvali ŠÍLENÉ PROROCTVÍ! Všichni umřeme! Zítra přijde KONEC SVĚTA!. No máte pravdu je to šílené jako vy. Já tomu teda nevěřím, teda mohl bych toho využít a vymluvit se z úkolu. Ale jinak nevěřím.

Zajímavý web pro mladé spisovatele

28. září 2011 v 15:29 | Dark Knight
Včera jsem na jdednom blogu našel odkaz na jeden skělý web pro budoucí spisovatelé. Jelikož píši svou vlastní knihu (viz článek zde) zaregistroval jsem se. Je to opravdu skvělí web. Doporučiji ho pro všechny pisálky. Hned klikněte na adresu

piste-povidky.cz

Jak se vyrábí toaletní papír

21. srpna 2011 v 17:10 | Drak Knight
Tento článek je na téma "Toaleťák"...

Napadlo vás jak se vyrábí Toaletní papír? Pokud ne, dnes se to dozvíte. Víte, že toaleťák je vlastně z toho co použijete v domácnosti? Ano, je z reciklovaného papíru.

VÝROBA TOALETNÍHO PAPÍRU BEZ PŘEDTRŽKŮ

Výroba začíná u reciklovaného papíru který putuje do pračky kde se zhruba na 10 minut míchá ve vlažné vodě. Zároveň se odstraní kousky kovu a plastiku, ale musí se odstranit ingoust.

Jednoduše se do "kaše" napumpuje vzduch. Čátečky ingoustu se zachytí na vzduchovích bublinách a vyplave na povrch. Vznikne pěna, která se odstraní. Potom je naše čistá.

Nyní je nařadě ždímání kaše. Kaše prochází několika válci a voda se jednoduše vymačká. Díky tomu se vysušená kaše za pomocí chemikálií bude moc vybělit.

Znovu se kaše rozmělní. To zařídí naostřené čelpele. Potom šedá kaše dostane konečně barvu.

Výsledná kaše se rozprostře na velký pás, který probíhá sušičkou. Po sušičce papír vyschne za méňě než je jedna sekunda.

A teď to so je pro naše pozadí jemný dotek. Papír projde válcem se vzorem. Například menší promáčkliny. Tento proces má, ale jednu důležitou víhodu. Díky tomu papír líp saje.

Papír se následně namotá na velké trubice. Z nich papír putuje do rotačky. Tam se spojí obě vrstvy papíru. Z toho se vyrobí dvojtý papír. Dost oblíbenýUsmívající se.

Výsledný papír se namotá na veliké trubice.

Ty pak jedou k lepícůmu stroji. Papír se potom nemůže rozmotat.

Velká role se následně na řezačce rozřezá o délce 10,20 cm.

No a to je vše...
 
 

Reklama