Nápad na dobrůtku, která tě nezabije...

Za barem: úkol číslo #4

4. července 2012 v 11:09 | Dark Knight
Další zadání kulinářské soutěže "Za barem" Tenokrát bylo za úkol vytvořit hravou svačinu. Já jsem vytvořil obličej.

Za barem: úkol číslo #3

3. července 2012 v 12:14 | Dark Knight
No a je tu další zadání soutěže za barem. Tentokrát máme zaúkol vytvořit sýrový dort. Tak jsem teda šel zkusit něco vytvořit. Velkej dort se mi nechtělo dělat, zvolil jsem spíš mini dortík z housky. Housku jsem rozřízi a vydlabal. V mističce jsem přidal ke zbytkům z housky tavený sýr, bazalku, sypanou papriku a trochu šťávy z rajčete. Vše jsem dal zpátky do housky a přiklopil druhou polovinou. Nakonec jsem vršek housky namazal pomazánkovým máslem a posypal nastrouhaným sýrem. Nakrájel jsem si rajčata a bazalku no a začal jsem zdobit. Tady to je...

Letní jahodová a čokoládová zmrzlina

26. srpna 2011 v 9:39 | Drak Knight
Je léto a jsou vysoké teploty. Asi si každý umí představit tu nestrašnější věc. Došla zmrzlina. Pochoutka, která shladí ne jenom žaludek, ale i jazyk :-). Co s tím? Jediná možnost je udělat si svoji :). Nejchutnější bývá jahodová nebo čokoládová zmrzlina i vanilková je výborná. Tento recept se dá využít na jakoukoliv zmrzlinu. Zde jsem napsal vyzkoušené návod na zmrzlinu.
JAHODOVÁ ZMRZLINA
Co je potřeba?
Mléko
Jahody
Šlehačka ušlehaná
Polévková lžíce
Mísa
Mrazák (nejlépe silný)
Cukr
Mixér
Postup: Do mísy nalijeme 6 pol. lžic mléka a 3 pol. lžic šlehačky. Vše důkladně promícháme. Potom přijdou na řadu jahody. Vezměte si mixér a rozmixujteje. Když jsou jahody hotové smíchejte je se mlékem a smetanou. Nezapomeňte na to, co nám kazí zuby: cukr. Snažte se to nepřesladit na tuto porci stačí 1/2 až 3/4 pol. lžíce cukru. To záleží jak moc mlsáte. Potom vložte směs do mrazáku (nejlépe silného) na 15 min.
Fungovalo? Mě tada ano!!!
Další návod je na čokoládovou zmrzlinu. Je to lehčí návod, protože není za potřebí mixér. Tak se naní podíváme.
ČOKOLÁDOVÁ ZMRZLINA
Co je potřeba?
Mléko
Granko
Šlehačka
Polévková lžíce
Mísa
Čokoláda (1/10 tabulky)
Mrazák
Cukr
Struhadlo
Talířek
Postup: (Postup je podobný jako u jahodové zmrzliny.) Do mísy nalijeme 6 pol. lžic mléka a 3 pol. lžic šlehačky. Vše důkladně promícháme. Teď přišlo na řadu granko. Na tuto porci stačí ani ne vrchovatá pol. lžíce granka. Znovu se vše promíchá. Pokud jste postupovali správně, směs bude mít barvu světle až obyčejně hnědou. Dochutíme cukrem. Zase záleží na tom jakou máte chuť a jaké cacao jste použili. Jestli bez chuti tak 1 a půl lžíce polévkové, nebo s chutí tak půl lžíce. A teď malá chuťovka. Vezměte si talířek a nastrouhejte trochu čokolády. Opravdu trošku. Maximálně 1/10 tabulky. No a zamíchejte do směsi. No a teď s tím zase do mrazáku na dobu dokud to nebude tuhé.
Tyto návody se dají použít na více příchutí. Jako je citrónová, nebo vanilková z vanilkového cukru.
POZOR: Např.: 1/10 = jedna desetina
 
 

Reklama