Výbuch umělé sopky

1. července 2012 v 14:29 | Dark Knight |  Bláznivé pokusy a výzkumy
Prázdniny začali a hned nevím co dělat. V pátek jsem se teda rozhodl vyrobit si umělou sopku, která bude moc vybouchnout.


Nejsem první kterého to napadlo, ale alespoň jsem něco udělal. Vzal jsem si mísu a do ní jsem dal spoustu natrhaných kusů od papíru. Přidal jsem vodu a vznikla mi kaše. Tou jsem omatlal kelímek. Pak jsem si vzal hladkou mouku a vytvořil těsto. Pokryl jsem jím celou sopku až na vrchol. Jelikož sopky mají většinou boční kráter, tak jsem se rozhodl ho tam udělat. Do těsta jsem udělal díru a nůžkami i do kelímku. Následně jsem prostrčil otvorem brčko a zafiksoval. Vzal jsem si kus kartonu a vystřihl jsem z něj kruh. Do prostřed jsem udělal díru. No a dal jsem ho do kelímku, dokuď se mi nezasekl. Následně jsem těstem utěsnil kartónový kruh. No a pak jsem nechal výtvor schnout. Po jednom dnu jsem do kelímku skrz otvor v kartonu nasypal jedlou sodu. Takhle to nějak vypadalo:
Jelikož, tahle sopka je na jedno použití, udělal jsem menší ostrov s budovami a Panáčky z papíru. Celkem obývalo tento ostrov 33 Panáčků. No a uvidíme jaké to bude po naší reakci. Tak sledujte...

Z celkového počtu 33 panáčků nám přižilo jenom 12.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama