Měření počasí...

16. listopadu 2011 v 10:40 | Dark Knight |  Někde se blýská a svítí slunce
Jelikož mám rád meteorologii a nemám co psát, tak jsem se rozhodl napsat něco a Meteorologické stanici. Hlavně o přístrojích.

Směrovka větru - To je jasné už z názvu. Směrovka určuje směr větru. Díky plochy která je na jedné straně směrovky, přesně určí směr.

Anometr - Můj nejoblíbenější přístroj. Anometr se používá na měření rychlosti větru. Jsou to 3 mističky, které "chytají" vzduch a roztáčí motůrek, který přepočítává energii na rychlost větru.

Srážkoměr - Tento přístroj funguje jako houpačka. Do trychtýře padá déšť a ten zatěžuje hopačku. Přístroj počítá přehoupávání a podle toho zaznamenává kolik napršelo.

Tohle je základní stanice. Samozdřejmě k tomu patří teplomět, barometr atd... Ke svému měření ale potřebuji i radar. Používám radary, které jsou volně přístupné na internetu. Právě teď vám chci dát tip jaké jsou kvalitní. Používám dva. No teda jeden, ale prohlížeče jsou v jiném rozlišení. Jako první používám stránku pocasi.idnes.cz. Data zařizuje CHMI stejně jako meteopress.cz. Vše je zadarma.

pocasi.idnes.cz

aktual.meteopress.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama