Říjen 2011

ONLINE: Halloweenský chat

31. října 2011 v 17:59 | Dark Knight
Zdravím a přeji pěkný halloween,

jelikož je tento halloween na tomto blogu první, tak jsem si připravil speciální chat na kterém se můžete bavit s ostatními blogery.

PS: Já tam jsem....


Optické klamy a iluze mají velkou moc

26. října 2011 v 10:59 | Dark Knight |  Moje patlaniny
Optických klamů je vážně několik, z nich nejznámější je asi fata morgána. Obhevuje se na kopsovitých místech, při velkých veder. Mnoha z cestovatelů z pouště si ji spletou po několika dnech s vodou. Ve skutečnosti to je odraz oblohy. Říkáte si, že by vás tento přelud neoklamal, ale kdyby jste byli na poušti a neměli jste vodu, tak si buďte jistí, že ji uvidíte. Spousta klamů dělá příroda. Například duha. Jsou to jen kapičky vody nasvíceny pod určitým úhlem. Ovšem i lidi vymasleli několik klamů. Třeba tento: (Mimořádně na blog dám to, co není moje)

Tento klam se nazývá rubinova iluze. Dokáže zmáct mozek a oči. Vidíme v něm dva obličeje a jednu vázu (klich). Když tento klam dokáže zmáct náš vyvynutý mozek tak jsem od kryli kousek cesty do našeho mozku. Dokáže to opravdu zmáct mozek, stejně jako točící se sprála s červenou a bílou barvou. Někdo říká, že to dokáže i z hypnotizovat, ale na to jsem už moc dobře vyvynutí. No tak tímto bych tento článek za končil a dufám, že jste už více přesvěčeny, že to co vidíme nemusí být skutečnost.

Můj žebříček na TT: Druhý svět

23. října 2011 v 19:59 | Dark Knight |  Zajímavosti
Z názvu asi je znád, že jsem se rozhodl napsat sem pár článků které si zaslouží pozornost. Myslím, že tohle budu dělat každé TT pokud na to budu mít čas. Je to krátký seznam míma očima, takže je jasné, že se všem výběr líbit nebude. Nic méně docela mě zaujal článek od J., který se nazývá Já a mé druhé já, mě tedy docela zaujal. Dále jsem se zastavil u wilhellmin která na svém blogu vyvolávala duchy o pomoc i s návodem. Článek se nazývá O duševních průvodcích a jak s nimi komunikovat. Dále jsem přistál na blogu Bublushky, která napsala teorii o další světech. Podívejte se sami na její článek. A do pětice všeho dobrého jsem našel článek od Tara Dorizp, která nám vysvětluje co je to druhý svět. Vysvětlení naleznete ZDE.

No doufám, že se vám můj první soukromý výběr líbil a nesklamal.
PS: I přez zmatek v TT jste nakonec napsali hodně článků, včetně mého Každý má svůj druhý svět.... To je menší zajímavost xD

Každý má svůj druhý svět...

23. října 2011 v 15:00 | Dark Knight |  Chvíle na téma týdne
Každý kdo má přectavu má i svůj druhý "paralelní" svět tam v hlavě. Ať ten nejbláznivější, nebo z reality líbí se mu v něm. Jak se tam dostat? Toď otázka. Jednoduše, stačí když zavřete oči, uvolníte se a představíte si cokoliv po čem toužíte. Buď láska, chytrost, výhra atd... V tomto světě se může stát i nemožné. Krásně si přitom odpočinete, ale jedinou nevíhodou je, že to není skutečnost. Někdy se stane, že tento svět se vám vymkne z ruky a stanete se blázny. Zpět ale do toho světa. Další cestou jak se tam dostat je lehnout si na krásně měkký polštář, přikrít se teplou dekou a spát. Sny jsou ten váš druhý svět. Ať ho chcete, nebo ne je ve vás. Pochvíli zjistíte, že je opravdu nádherný. Dokonce se vám z něj nebude chtít ven (to je z mích zkušeností). No a teď z toho psaní mám chuť zajít na skok do toho světa :).

Zítra 21.10. bude konec světa :D

20. října 2011 v 16:09 | Dark Knight |  Zajímavosti
Představte si, že tn.cz před 45 minutama zveřejnila článek, že zítra bude konec světa. Článek nazvali ŠÍLENÉ PROROCTVÍ! Všichni umřeme! Zítra přijde KONEC SVĚTA!. No máte pravdu je to šílené jako vy. Já tomu teda nevěřím, teda mohl bych toho využít a vymluvit se z úkolu. Ale jinak nevěřím.

Osud nezměníme...

18. října 2011 v 12:59 | Drak Knight
Stroj času se podle mě nikdy nevynalezne. Protože lidstvo není schopno zacházet s časem. Ale i já nejsem vševědoucí. Možná za 1000 let se něco, co funguje, vynalezne. Ale myslím, že stroj času raději hned zničí. Stroj času se může vymknout kontrole a vysát celý vesmír. Něco podobného už vlastně je. Černá díra. Nikdo neví, co se stane, když do ní něco vleze. Může to být cokoliv. Já myslím, že nás černá díra přesune do minulosti třeba o jeden den zpět. (Ale zkoušet to nebudu) Právě v tom to je. Je strašně velké riziko, že se to nepovede. A navíc kdyby se to skutečně povedlo a fungoval by, je lepší nevědět tajemství, které bychom vědět neměli. Ale dejme tomu, že se podařilo překonat riziko a minulou větu. Jak jsem říkal. Lidstvo nemá zkušenosti s časem. Kdyby ho využili, nejspíš by se v čase ztratili. Je mnoho víc rizik. A pointa? Osud nezměníme!!!

Obrázek: Google

Pastelky - bez nich se neobejdem/e

14. října 2011 v 16:39 | Dark Knight |  Chvíle na téma týdne
Pastelky - obyčejná tuha která je barevná, ale pro nás důležitá. Díky pastelkám můžeme vyjádřit svoje pocity a city. Uvolňovat stres atd... Není to jen kus tuhy. S pastelkami se dá udělat spousta věcí. Nakreslit obrázek, zvýraznit písno, nebo si s nima prostě jenom hrát na papíře. Bez pastelek by to bylo jako země bez slunce. Všechno na obrázcích by bylo tmaví, žádná krásná barva a žádné veselo. Díky bohu, že to není skutečný ikdyž jsem temný rytíř nechci na to ani pomyslet. Já pastelky používám k zaznamenání toho nejhezčího na objektu :). Vždy když beru pastelku do ruky snažím se nakteslit něco hezkého a vtipného jako je můj obrázek na téma týdne Toaleťák (viz zde). Někdy, ale když se mi něco nepovede tak jsem i moje kresby smůtné a naopak. Pastelky jsou pro nás jeden ze spůsobů komunikace. To je alespoň můj názor. Chystal jsem se něco namalovat, ale bohužel se mi to nedaří. Špatná nálada...

Pozvánka na jeden blog...

14. října 2011 v 13:52 | Dark Knight |  Odkazy
Zdravím vás,
tento článek je hlavně pro blogery kteří milují soutěže. Protože je na světě nový blog určený soutěžím. Je na velmi kráské adrese: herni.blog.cz. Na blogu se budou odehrávat soutěže. Cílem je bavit se!!! Za soutěže budete získávat body, a umísťovat se v žebříčku. Za body budete moc mít lepší propagaci atd... No všechny Vás na něj zvu a doufám, že se vám bude líbit :)

herni.blog.cz