Srpen 2011

Letní jahodová a čokoládová zmrzlina

26. srpna 2011 v 9:39 | Drak Knight |  Nápad na dobrůtku, která tě nezabije...
Je léto a jsou vysoké teploty. Asi si každý umí představit tu nestrašnější věc. Došla zmrzlina. Pochoutka, která shladí ne jenom žaludek, ale i jazyk :-). Co s tím? Jediná možnost je udělat si svoji :). Nejchutnější bývá jahodová nebo čokoládová zmrzlina i vanilková je výborná. Tento recept se dá využít na jakoukoliv zmrzlinu. Zde jsem napsal vyzkoušené návod na zmrzlinu.
JAHODOVÁ ZMRZLINA
Co je potřeba?
Mléko
Jahody
Šlehačka ušlehaná
Polévková lžíce
Mísa
Mrazák (nejlépe silný)
Cukr
Mixér
Postup: Do mísy nalijeme 6 pol. lžic mléka a 3 pol. lžic šlehačky. Vše důkladně promícháme. Potom přijdou na řadu jahody. Vezměte si mixér a rozmixujteje. Když jsou jahody hotové smíchejte je se mlékem a smetanou. Nezapomeňte na to, co nám kazí zuby: cukr. Snažte se to nepřesladit na tuto porci stačí 1/2 až 3/4 pol. lžíce cukru. To záleží jak moc mlsáte. Potom vložte směs do mrazáku (nejlépe silného) na 15 min.
Fungovalo? Mě tada ano!!!
Další návod je na čokoládovou zmrzlinu. Je to lehčí návod, protože není za potřebí mixér. Tak se naní podíváme.
ČOKOLÁDOVÁ ZMRZLINA
Co je potřeba?
Mléko
Granko
Šlehačka
Polévková lžíce
Mísa
Čokoláda (1/10 tabulky)
Mrazák
Cukr
Struhadlo
Talířek
Postup: (Postup je podobný jako u jahodové zmrzliny.) Do mísy nalijeme 6 pol. lžic mléka a 3 pol. lžic šlehačky. Vše důkladně promícháme. Teď přišlo na řadu granko. Na tuto porci stačí ani ne vrchovatá pol. lžíce granka. Znovu se vše promíchá. Pokud jste postupovali správně, směs bude mít barvu světle až obyčejně hnědou. Dochutíme cukrem. Zase záleží na tom jakou máte chuť a jaké cacao jste použili. Jestli bez chuti tak 1 a půl lžíce polévkové, nebo s chutí tak půl lžíce. A teď malá chuťovka. Vezměte si talířek a nastrouhejte trochu čokolády. Opravdu trošku. Maximálně 1/10 tabulky. No a zamíchejte do směsi. No a teď s tím zase do mrazáku na dobu dokud to nebude tuhé.
Tyto návody se dají použít na více příchutí. Jako je citrónová, nebo vanilková z vanilkového cukru.
POZOR: Např.: 1/10 = jedna desetina

Silná bouřka, bylo i malé tornádo!!!

25. srpna 2011 v 21:39 | Drak Knight |  Moje patlaniny
Z noci ze včerejška na dnešek se přes česko přehnala obrovská bouřková oblačnost. Bouřka trvala asi pře hodinu a půl (teda u mě). Bouřka měla tokoví následky, že jsme měli zatopenou zahradu s sklep. Ale pozor. U naší tety která bydlí vedle nás, bylo nejspíš tornádo. Jak jsem na to přišel? Velký strom, který pevně stál v zemi byl vytvhnutý jako nic. Jistě to bylo pro každého životní zážitek. Frekvence blesku byla velice vyskoká. Naštěstí to přežila moje srážkoměrná stanice. Víte kolik naměřil? Neuvěřitelné přez půl litru. Wow!!! To je něco. Jinak škody byli enormujcí. Poškozené stromy a celou noc neběžela elektrika. To není ani polovina. Podělte se s ostatními jakou škodu Vám ta bouřka napáchala. Pište do komentáře.

Co se to s tím počasím děje?

25. srpna 2011 v 21:10 | Drak Knight |  Moje názory
Dokonce od minulého roku se s počasím něco děje. Zima nejprve napřicházela a pak to rezjela na plnou sílu. Jaro pak rychle převzalo vládu, ale rychle zase přišlo léto. Nejprve vysoké teploty pak nečekaná zima. Nyní teploty dosahují pomalu ke 40 0C. Co bude dál v zimě bude přez 20 0C? Co se to s tím počasím děje. Nejn tohle, ale česko bombardují i tornáda!!! Je docela normární, že na jaře jsou tornáda, ale né to, že jsou v takovém to počtu. Zamyslete se nad tím. Je to narušení atmosféry, nebo za to můžou sluneční erupce. Napište svůj názor do komentáře.

Můj komix - Konec světa 1 díl

25. srpna 2011 v 15:50 | Drak Knight |  Můj komix
Jelikož je tento blog osobní a můj, rozhodl jsem se dát na něj komix, který jsem vytvořl. Trohu mi pomáhal můj kamarád, ale spíše jestli se mu komix líbí nebo ne. Nazval jsem ho ,,Konec Světa". Za tím jsem vytvoři jenom 5 dílů potom mě to přestalo bavit. Proto vám dávám možnost přečíst si je. Zveřejním je na tomto blogu a možná i na blogu AK.

Jak se vyrábí toaletní papír

21. srpna 2011 v 17:10 | Drak Knight |  Zajímavosti
Tento článek je na téma "Toaleťák"...

Napadlo vás jak se vyrábí Toaletní papír? Pokud ne, dnes se to dozvíte. Víte, že toaleťák je vlastně z toho co použijete v domácnosti? Ano, je z reciklovaného papíru.

VÝROBA TOALETNÍHO PAPÍRU BEZ PŘEDTRŽKŮ

Výroba začíná u reciklovaného papíru který putuje do pračky kde se zhruba na 10 minut míchá ve vlažné vodě. Zároveň se odstraní kousky kovu a plastiku, ale musí se odstranit ingoust.

Jednoduše se do "kaše" napumpuje vzduch. Čátečky ingoustu se zachytí na vzduchovích bublinách a vyplave na povrch. Vznikne pěna, která se odstraní. Potom je naše čistá.

Nyní je nařadě ždímání kaše. Kaše prochází několika válci a voda se jednoduše vymačká. Díky tomu se vysušená kaše za pomocí chemikálií bude moc vybělit.

Znovu se kaše rozmělní. To zařídí naostřené čelpele. Potom šedá kaše dostane konečně barvu.

Výsledná kaše se rozprostře na velký pás, který probíhá sušičkou. Po sušičce papír vyschne za méňě než je jedna sekunda.

A teď to so je pro naše pozadí jemný dotek. Papír projde válcem se vzorem. Například menší promáčkliny. Tento proces má, ale jednu důležitou víhodu. Díky tomu papír líp saje.

Papír se následně namotá na velké trubice. Z nich papír putuje do rotačky. Tam se spojí obě vrstvy papíru. Z toho se vyrobí dvojtý papír. Dost oblíbenýUsmívající se.

Výsledný papír se namotá na veliké trubice.

Ty pak jedou k lepícůmu stroji. Papír se potom nemůže rozmotat.

Velká role se následně na řezačce rozřezá o délce 10,20 cm.

No a to je vše...

Toaleťák - vynález století + "MODLIDBA PRO TOALEŤÁK"

17. srpna 2011 v 14:29 | Drak Knight |  Chvíle na téma týdne
Toaletní papír. Největší vynález všech dob. Kdyby jsem ho neměli kde bychom byli? Pořád v pravěku. Museli by jsme si pozadí utírat do listů. To by nebylo moc příjemné. Exzistují dva druhy toaletního papíru. Ten lepší je dvojtý. Pokud si ho koupíte, kupujete si kousek nejhebšího papíru. Na dotek je přímo dokonalí. A s těmi nejnovějšími jste jako v bavlnce. No řekněte chcete se snad utírat do listů? Já teda ne!!! Proto nechť zazní tato modlidba.

"MODLIDBA PRO TOALEŤÁK"
,,O mocný toaleťáku,
děkujeme, že jsi snámi.
Pořád v tebe věříme,
když na záchodě sedíme.

Jsi největší dar,
nezlob se na nás,
že jsi vyroben,
k takovéto práci.
Utírat naše zadky!!!"

Už jste se pomodlili?
Nezepomeňte!!! Když si sednete na záchodě vzpoměňte si na něj... A těď je chvíle na ilustrační obrázek na parodii Sv. Toaleťáka :)

Moje vlastní upoutávka na HP 7 - 2 díl

17. srpna 2011 v 11:39 | Drak Knight |  Tvorba
Jak jsem si tak prohlížel upoutávky na HP, řekl jsem si
, že si to zkusím taky. Pomocí jednoho kouzelného programu jsem vytvořil novou upoutávku. Tak se není koukněte :).


TEST: Bojíš se zemřít?

16. srpna 2011 v 9:09 | Drak Knight |  Moje patlaniny
Na základě výskumů co jsem prováděl jsem vytvořil malí testík s 5-ti otázkymi. Má za úkol odhalit ti jestli se bojíš smrti. Po vyplnění testu přejdi zpět na tuto stránku a přečti si jednotlivé skupiny. Test najdeš

ZDE

Skupiny lidí:

5 BODŮ - Smrt je ti nepříjemná, ale snášíš jí dobře. Nemáš strach zemřít!!!

4 BODY - Bereš to truchu citlivěji. Máš malý strach ze smrti!!!

3 BODY - Máš velký soucit k ostatním. Budeš to brát hůře, ale zvládneš to!!!

2 BODY - Nemáš ráda smrt a bojíš se o ostatní. V tomto případě i o sebe.

1 BOD - Máš zkoro ze všeho strach a psychicky tě to ovládá. Smrti se bojíš hodně!!!

0 BODŮ - Tady je to zlé. Máš ze všeho strach a lítost. Umírání tě bude psychicky hodně bolet!!!

No já doufám, že máte všichni 5 bodů. A pokud ne, pokus se s tím něco udělat!!!

Kouzlo Photoshopu :)

13. srpna 2011 v 16:39 | Drak Knight |  Tvorba
Zdravím vás,
před chvílí jsem neměl co dělat tak jsem si otevřel photoshop a upravil tam jednu fotku. Je to opravdu kouzelné. Tady je obrázek, který jsem z něho vykouzlil :)

Líbí se vám?


Od blogování k psaní knihy...

7. srpna 2011 v 12:09 | Drak Knight |  Moje patlaniny
Všichni kdo znají můj blog, tak asi ví, že rád natáčím filmy a seriali. Asi před půl rokem jsem se rozhodl natočit film a i trochu horor Vodopád Vlkodlaka. Bohužel se vše nevyvýjelo podle plánu. Nejprve úzar, nedostatek herců, špatný čas pro herce a program. Nejhorší to bylo s Programem Nero 4. Proč? Jednoduše nechtěl vypalovat. Ale po délší době jsem se rozhodl napsat knihu o tomto filmu. Už mám přes 6 stránek popsaných. Můžete se těšit na knihu (hororově stejná jak HP). Ale s blogování nekončím :). Aby jsem věděli o čem to je tady je menší ukázka.